O NÁS

 

Street Food Hunters: Nápad na tento web dozrieval dlho. S každou ďalšou cestou, kde sme lovili geniálny streetfood a hľadali najlepšie jedlá lokálnych kuchýň sme pri jedle sedeli a hovorili si, že našu vášeň vieme do niečoho pretvoriť. A tak sme sa konečne rozhodli a sme tu. Stránka plná skvelého jedla, dokonalého streetfoodu, cestovateľských blogov a unikátnych miest je tu pre Vás.

 

 

O nás: Na začiatku nás spojilo cestovanie a od roku 2014 spoznávame svet už ako manželia. Zistili sme, že jedlo môže slúžiť ako premostenie k spoznávaniu nových kultúr a ľudí a že netreba mať obavy z ochutnávania. Milujeme cestovať za jedlom a máme radi ten krásny pocit, keď sa ocitneme vo vysnívanej krajine a v spleti krivoľakých uličiek objavíme anonymný stánok s dokonalým jedlom. Náš najobľúbenejší streetfood nájdeme vždy v Thajsku, Indii, Vietname či Turecku, no všade kam sa chystáme citlivo prepojíme spoznávanie dejín, príbehov, pamiatok a lokálneho jedla. Obaja veľmi radi fotíme a tak sú všetky fotky u nás vlastné a originálne. Radi píšeme, Petra viac o jedle a Tomáš zase príbehy z navštívených miest, no role si občas radi vymeníme. Navštívili sme už desiatky krajín, no viac než čísla si vážime momenty, ktoré sme na týchto miestach prežili.

 

 

Petra Kubušová: Moja prvá zahraničná cesta viedla do Grécka, keď som mala 5 rokov a odvtedy som sa tešila na každé leto, keď sme brázdili s rodinou vlakom Európu a navštevovali miestne pamiatky. Momentálne sa prehľad o lokálnej kuchyni, streetfoode a gastronómii stal prvou vecou, ktorú si pripravujem pred každou novou cestou.

Milujem pohľad na vysvietený Manhattan od Brooklynského mosta, vôňu Istanbulu, atmosféru indického kina a zelené kopce Mongolska. Nikdy neodolám čerstvo pripravenému Pad Thai v Thajsku na ulici a koláčiku Pasteis de Nata v portugalskom Beléme.

 

 

Tomáš Kubuš: Po svete cestujem intenzívne už viac než 11 rokov a tak sa môj život točí okolo ciest, plánovania, lietania a písania o cestovaní. O cestovaní som začal písať ešte v roku 2006, kedy som si založil prvý blog a napísal pár stoviek článkov nielen na neho, ale aj na viaceré slovenské weby o cestovaní, Cez štyri stovky cestopisov mi vyšli snáď vo všetkých časopisoch, ktoré tu vznikli a zanikli.

Milujem Orient, strednú Áziu, Irán, Hodvábnu cestu, no rovnako mám slabosť pre Indiu, ktorá je podľa mňa jedna z najfascinujúcejších krajín sveta čo sa týka atmosféry, ľudí aj jedla. Milujem čaj nad istanbulským Bosporom, šašlíky v Buchare pod morušami, iránske čajovne, sicílske uličky, thajský streetfood, vietnamský chaos a pohľad na nekonečnú sibírsku krajinu z okna Transsibírskej magistrály.


Kam sme sa už na našich potulkách zatúlali?

SFH

 

 

Napísali o nás. Články, rozhovory, média

krazom

Prečítajte si náš rozhovor pre cestovateľský web Krazom.sk. Ako cestujeme? Kde nám chutilo a čo máme najradšej? Stačí sa začítať do ROZHOVORU